Výsledky
dnes 14. prosince

Nabité basketbalové menu na O2 TV Sport: Vykročí Nymburk v Polsku za postupem?

Důležitý souboj českého šampiona z Nymburka v Lize mistrů a dva exkluzivní souboje z Euroligy. Bohatý basketbalový program na O2 TV Sport startuje!

Mwema a Vyoral (Nymburk - Ostende). Foto: championsleague.basketball
Autor: O2 Sport

Tři atraktivní basketbalové přenosy můžete tento týden sledovat na O2 TV Sport. Kromě utkání Nymburka v Lize mistrů uvidíte také dva souboje z elitní Euroligy.

Zielona Gora – Nymburk (středa, 18.25)

První ze tří po sobě jdoucích venkovních zápasů v Lize mistrů bude pro Nymburk v Polsku velmi důležitý. V případě výhry by se mohl od soupeře odpoutat a vytvořit si velmi nadějnou pozici pro další boje o postup.

Zielona Gora však nebude snadným soupeřem. Venku sice prohrála všechny čtyři zápasy, ale na druhou stranu na domácí půdě přehrála Avellino i Bonn. Český mistr si tak musí dát velmi dobrý pozor.

To dobře ví i čerstvá posila Nymburka Dardan Beriša. Kosovský reprezentant, který v Polsku mnoho let hrál a dokonce vlastní i polské občanství, zná prostředí dokonale. „Hrál jsem v jejich hale možná osmkrát. Je pěkná, ale diváci tady dokáží hodně bouřlivě podporovat,“ řekl pro klubový web.

Kromě něj bude moct Nymburk poprvé v Lize mistrů využít také amerického pivota Calvina Godfreyho.

Djordjevič, Eugene Lawrence (Nymburk - Ostende). Foto: championsleague.basketball

Žalgiris Kanunas – Panathinaikos (čtvrtek, 18.55)

Ve čtvrtek na O2 TV Sport přesedláme z Ligy mistrů na Euroligu. Oba týmy jsou po deseti odehraných zápasech zatím v postupové osmičce, domácí na posledním osmém místě, hosté jsou dokonce čtvrtí. Hlavně série Panathinaikosu, který drží šňůru pěti výher v řadě, vzbuzuje respekt.

Nutno ovšem dodat, že čtyři z těchto pěti utkání hráli Řekové na domácí půdě, kde jsou momentálně nejlepší z celé Euroligy. Venku už to taková sláva zase není.

James Gist (Panathinaikos Atény). Foto: euroleague.net

Olympiakos Pireus – Real Madrid (pátek, 19.55)

Třaskavý souboj dvou klasických euroligových rivalů. Olympiakos, kterému po třetině základní části patří třetí místo v tabulce, se nachází v dobré pohodě. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyřikrát, zato Realu se moc nedaří. Za stejné období zapsal jen jedinou výhru nad poslední Unicajou, navíc mu schází nejužitečnější hráč Euroligy Sergio Llull.

Bilance vzájemných soubojů však hovoří pro Madrid. Ten z pěti posledních duelů s Olympiakosem triumfoval čtyřikrát včetně finále soutěže z roku 2015.

Rudy Fernandez (Real Madrid - Olympiakos Pireus

Přečtěte si také:

Nejhorší šestka v historii? Jak rozesmál basketbalista spoluhráče, soupeře i rozhodčí?

Dokonalý stěr! Americkým fotbalistům vyšel neuvěřitelný trik! Jak převezli soupeře?

Nejzmiňovanější sportovci na Twitteru? Ani RONALDO, ani MESSI. Která hvězda fotbalisty vydrtila?

Foto: euroleague.net, championsleague.basketball, gettyimages.com (fik)