14.09.2023

Brno přivítá Hradec Králové

HC Kometa Brno

Redakce O2 TV Sport

Po čtvrteční předehrávce se naplno rozjíždí nová sezona Tipsport extraligy, jejímž hlavním vysílatel je O2 TV Sport. Hlavní přenos obstará duel brněnské Komety s královéhradeckým Mountfieldem, všechny ostatní zápasy lze sledovat v multidimenzi. Předzápasové studio startuje v 17.15 hodin.

Kometa v přípravě nastoupila k osmi duelům a pouze dvakrát našla přemožitele, navíc v obou případech nad soupeři i jednou zvítězila. Při posílení kádru se Jihomoravané zaměřili především na hráče střední generace. Obranu ze Zlína vyztužil Daniel Gazda, z Třince pak přišlo duo zadáků Lukáš Kaňák s Janem Zahradníčkem. Podpora ofenzívy se očekává od Alexe Lintuniemiho.

Útočné řady získaly zkušené borce v podobě Tomáše Marcinka nebo Steva Mosese. Speciální start čeká na Lukáše Cingela, který si poprvé zahraje proti bývalému zaměstnavateli z Hradce Králové. Soutěžní premiéra v brněnském dresu pak čeká i na dalšího zástupce střední generace Martina Kohouta.

„Bude to nejlepší extraliga za posledních dvacet let. Všechny týmy skvěle posílily, mají kvalitní hráče. Hodně se mluví o Spartě a Pardubicích, nezapomeňme ale na Hradec, Vítkovice a další. My se chceme každý den při tréninku zlepšovat a posouvat výkonnost výš a výš, abychom sezonu hráli co nejdéle a zahráli si o pohár,“ podotkl brněnský trenér Patrik Martinec, jehož čeká trenérský souboj s bratrem Tomášem.

Královéhradeckou branku nově střeží Patrik Bartošák, jenž se vrací do tuzemského hokeje po třech letech strávených ve Skandinávii. Útočné řady vyztužili David Šťastný z Mladé Boleslavi nebo slovenský reprezentant Alex Tamáši.

Mountfield v přípravě odehrál devět utkání, v šesti z nich dokázal zvítězit. V generálce na Tipsport extraligu uspěl jednoznačně 7:0 na ledě vídeňských Capitals. „Snažili jsme se v přípravě co nejlépe připravit na začátek sezony a využít každý den k tréninku po té poměrně velké obměně v kádru, aby noví hráči dobře zapadli. Jak na tom skutečně jsme a jestli jsme dobře připraveni na sezonu, uvidíme v pátek,“ poznamenal Tomáš Martinec, kouč Východočechů.

Předzápasový program odstartuje už v 17.15 hodin z moderního studia v O2 areně. „V úvodu probereme čtvrteční výhru Plzně nad Třincem, představíme si páteční zápasy a proč se je vyplatí sledovat,“ poznamenal moderátor Jan Homolka.

Je nabíledni, že spolu s experty Romanem Málkem a Václavem Nedorostem, jenž si prožije v O2 TV Sport svou premiéru, proberou změny v obou týmech. „Reportérka Tereza Kubíčková před utkáním vyzpovídá královéhradeckého Evana Jaspera a brněnského Steva Mosese,“ dodal s tím, že všechna zbývající utkání pátečního pořadu mohou fanoušci sledovat v multidimenzi O2 TV Sport.

Páteční program Tipsport extraligy

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME