01.12.2021

Kometa i díky dvěma gólům Rákose otočila duel v Liberci a poskočila na devátou pozici

Bílí Tygři Liberec / Marek Sekáč

Hokejisté Brna vyhráli v dohrávaném zápase 28. kola extraligy na ledě Liberce 4:2. Dvěma góly se pod výhru Komety podepsal útočník Daniel Rákos, střelecky se po nádherném sólu prosadil i Adam Zbořil, který byl do mateřského klubu vyměněn v úterý ze Zlína.

Základem brněnské výhry byla ubráněná oslabení – z šesti trestů hostí potrestali domácí jen jeden. „V první třetině jsme si hodně zavařili, oslabení jsme ale kromě toho prvního odehráli výborně,“ vyzdvihl trenér Jiří Kalous. Pochválil i mladíky, kteří dobře zaskočili za marody.

Bílí Tygři hráli šest přesilovek, využili ale jen jednu a potvrdili, že tato disciplína jim nejde. „Chceme to hrát moc na krásu. Naše přesilovka pět na tři společně s první a druhou třetinou rozhodla,“ řekl zklamaný kouč Liberce Patrik Augusta.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 2:4 (1:0, 0:2, 1:2).
Branky a nahrávky:
4. J. Vlach (Ordoš, A. Najman), 58. Ivan (Kolmann, Birner) – 23. Zaťovič (Mueller), 30. A. Zbořil (Bartejs), 44. Rákos, 58. Rákos (Ostřížek, Ďaloga). Rozhodčí: Kika, Veselý – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).