01.06.2023

O2 TV Sport odvysílá nejlepší evropskou ligu amerického fotbalu. Fanoušci se mohou těšit na zápasy českého týmu Prague Lions

European League of Football

Redakce O2 TV Sport

Už o víkendu startuje nová sezona ELF – European League of Football. Vůbec poprvé se v nejlepší evropské soutěži amerického fotbalu představí i český zástupce. Tým Prague Lions pod vedením zkušeného trenéra Zacha Harroda přivítá v prvním zápase celek Leipzig Kings. Diváci O2 TV Sport mohou přímý přenos sledovat v neděli 4. června od 16.25 hodin, komentáře se ujme sehrané duo Ondřej Horák a Ladislav Fabo.

Ambiciózní soutěž European League of Football vstupuje do své třetí sezony a zažívá velký vzestup. Raketově roste sledovanost i zájem evropských fanoušků, a proto se ELF rozhodla expandovat i do dalších regionů. Nově se rozšiřuje na sedmnáct týmů, přidávají se kluby například z Itálie, Francie, Maďarska a zástupce bude mít také Česká republika. V nové sezoně se do soutěže zapojí šampioni domácí ligy Prague Lions.

„Americkému fotbalu se dlouhodobě věnujeme především díky vysílání přenosů a studií z NFL. Nyní se nám podařilo získat práva i na nejlepší evropskou soutěž ELF, což dává fanouškům jedinečnou možnost sledovat další skvělý obsah, navíc s českým zástupcem. Věřím, že se Prague Lions bude dařit a probojují se až do závěrečného play off,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Po šesti vyhraných Czech Bowlech je pro Prague Lions účast v ELF velkou výzvou a tomu odpovídá i náročná příprava. „Postup do kvalitnější soutěže byl pro nás logickou cestou. Musíme se precizně připravit, čeká na nás mnohem vyšší úroveň soupeřů. Máme velkou motivaci a jsme připraveni zabojovat o účast v play off. Tam se může stát už cokoliv. Každopádně fanoušci v České republice se rozhodně mají na co těšit,“ sdělil trenér Prague Lions Zach Harrod.

O European League of Football

Evropská liga amerického fotbalu vstupuje do sezony 2023 se sedmnácti týmy. Účastníky uplynulého ročníku nově doplnily týmy Munich Ravens, Fehérvár Enthroners, Prague Lions, Paris Musketeers, Milano Seamen a Helvetic Guards. V červnu se tyto celky z devíti zemí vydají do boje o finále, které se uskuteční 24. září v německém Duisburgu v moderní aréně Schauinsland-Reisen. European League of Football si jako nejprofesionálnější liga amerického fotbalu v Evropě klade za hlavní cíl dostat tento sport mezi širokou veřejnost za masivní podpory médií i byznysu.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME