29.09.2022

Plzeň neudržela dvoubrankové vedení, z Liberce veze dva body

Bílí Tygři Liberec

Hokejisté Plzně vyhráli v zápase 6. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce 3:2 v prodloužení a po sérii čtyř porážek se podruhé za sebou radovali z vítězství.

Utkání rozhodl v čase 60:35 svým druhým gólem obránce Petr Zámorský. Liberec hrál pošesté za sebou prodloužení, připsal si ale třetí porážku v řadě. Škoda v utkání vedla po dvou třetinách už 2:0, domácí Liberec ale díky zlepšenému výkonu ve třetí části vyrovnal.

Plzeň navázala na vítězství proti Karlovým Varům i v Liberci. Pod Ještědem sice indiáni ve třetí třetině ztratili dvougólové vedení, v prodloužení ale vykutali druhý bod za výhru 3:2. „Kluci podali perfektní, obětavý výkon, hráli s velkým nasazením. Jsme za dva body z liberce strašně rádi,“ pochvaloval si kouč Petr Kořínek. Co se mu nelíbilo? I to prozradil v rozhovoru s Janem Hrabalem.

Liberec ve třetí třetině utkání proti Plzni dotáhl dvougólové manko, i pošesté tak jeho duel skončil v základní hrací době remízou. V prodloužení pak urvala bod navíc Plzeň. „Polovinu zápasu, možná dvě třetiny, jsme měli hrozně špatný výkon, neakceptovatelný pro extraligové utkání. Kdybychom hráli celou dobu tak, jak jsme hráli ve druhé polovině, vyhráli bychom,“ zlobil se trenér Patrik Augusta.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1).
Branky a nahrávky:
45. Bulíř (Birner), 54. Flynn (J. Vlach, A. Najman) – 12. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 25. Mertl (Zámorský, Budík), 61. Zámorský (Kodýtek, Schleiss). Rozhodčí: R. Šír, Cabák – Klouček, Hnát. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 3432.

Souhrn čtvrtečních utkání 6. kola Tipsport extraligy

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 4:0 (0:0, 0:0, 4:0).
44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Dej, Mikuš), 60. Lakatoš (Dej). Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Synek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 5025.

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).
17. Klepiš (Filip) – 34. D. Voženílek (M. Růžička, Marcinko), 50. Chmielewski (D. Voženílek, M. Roman). Rozhodčí: Micka, Šindel – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3532.