14.08.2022

Slavia ovládla přestřelku v Jablonci

FK Jablonec

Redakce O2 TV Sport

Fotbalisté Slavie ve třetím kole FORTUNA:LIGY v Jablonci využili téměř celý zápas trvající přesilovku a zvítězili 3:2.

Už v šesté minutě byl vyloučen domácí Michal Surzyn a početní převahu okamžitě z následného přímého kopu zužitkoval Moses Usor. Po změně stran si dal domácí brankář Jan Hanuš vlastní gól, vzápětí snížil Matěj Polidar. V 61. minutě vrátil Pražanům dvoubrankový náskok Ibrahim Traoré a 73. minutě další střídající hráč Jan Chramosta už jen zkorigoval stav.

Slavia venku v lize vyhrála poprvé po třech zápasech a po nečekané porážce s Hradcem Králové z úvodního kola si připsala druhé vítězství v nejvyšší soutěži po sobě. Pražané se úspěšně naladili na čtvrteční úvodní duel 4. předkola Evropské konferenční ligy v Čenstochové. Jablonec podeváté z posledních 10 ligových duelů se Slavií nebodoval a nadále čeká na první výhru pod novým trenérem Davidem Horejšem.

„Měli jsme to dohrát s větším rozdílem. Místo toho jsme soupeře vždycky nechali dát kontaktní branku,“ uvedl slávistický kouč Jindřich Trpišovský v rozhovoru s Denisou Doležalovou.

„Děkuju klukům za výkon, vydali se, nechali tam všechno. Kdybychom nebyli v deseti, tak myslím, že bychom měli šanci,“ prohlásil jablonecký trenér David Horejš.

„Řekl bych, že to byla asi životní střela. Zkouším to při tréninku, párkrát jsem to trefil, ale určitě ne nějak často,“ prohodil levý záložník či obránce Jablonce Matěj Polidar, který byl vyhlášen mužem zápasu.

FK Jablonec – SK Slavia Praha 2:3 (0:1).
Branky:
55. Polidar, 73. Chramosta – 8. Usor, 51. vlastní Hanuš, 61. Traoré. Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Váňa – Franěk. Žluté karty: Jovović, Sejk, Horejš (trenér) – Schranz, Mandous. Červená karta: 6. Surzyn (Jablonec). Diváci: 5238.
FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Hübschman, Heidenreich, Polidar – Považanec – Šulc (86. Malínský), Kratochvíl, Houska (72. Kubista), Jovović (65. Černák) – Sejk (66. Chramosta). Trenér: Horejš.
SK Slavia Praha: Mandous – Masopust (78. Olayinka), Kačaraba (59. Holeš), Santos, D. Jurásek – Ševčík (64. Hromada), Tiéhi – M. Jurásek, Usor (46. Šmiga), Schranz (46. Traoré) – Tecl. Trenér: Trpišovský.

Slovácko nevyužilo početní převahu, v Českých Budějovicích se body dělily

Fotbalisté Slovácka zachránili remízu 2:2 na jihu Čech a v sezoně nejvyšší soutěže udrželi neporazitelnost. V úvodu poslal hosty do vedení Patrik Brandner, Jihočeši ještě do přestávky vyrovnali díky Lukáši Čmelíkovi a na začátku druhé půle ho napodobil spoluhráč Michal Škoda. V 83. minutě vyrovnal střídající Vlasij Sinjavskij, když už Českobudějovičtí dohrávali bez vyloučeného náhradníka Nicolase Pennera.

SK Dynamo České Budějovice – 1. FC Slovácko 2:2 (1:1).
Branky:
19. Čmelík, 53. Škoda – 3. Brandner, 83. Sinjavskij. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček – Orel. Žluté karty: Havel – Kalabiška. Červená karta: 75. Penner (České Budějovice). Diváci: 3167.
SK Dynamo České Budějovice: Šípoš – Čolić, Havel, Králik, Sladký – Grič (46. Hellebrand), Čavoš (88. Broukal) – Čmelík (67. Penner), Hora, Potočný (81. Vais) – Škoda (81. Hais). Trenér: Weber.
1. FC Slovácko: Ngyuen – Reinberk (78. Vecheta), Šimko (64. Hofmann), Daníček, Kalabiška – Kohút, Ljovin – Brandner (71. Sinjavskij), Mihálik, Holzer (63. Duskí) – Kozák (64. Šašinka). Trenér: Svědík.

Pardubice první výhrou v sezoně připravily Liberec o neporazitelnost

Fotbalisté Pardubic porazili Liberec 2:1 a získali první body v sezoně. Slovan naopak jako dosud poslední neporažený tým přišel o stoprocentní bilanci. Utkání ve vršovickém Ďolíčku, kde hrají Východočeši během výstavby svého stadionu domácí zápasy, rozhodl vítěznou trefou v nastaveném čase úvodního dějství stoper Tomáš Vlček svou premiérovou ligovou brankou.

FK Pardubice – FC Slovan Liberec 2:1 (2:0).
Branky:
43. Hlavatý, 45.+1 Vlček – 48. Kozák. Rozhodčí: Nehasil – Ratajová, Vyhnanovský – Zelinka. Žluté karty: Vlček, Hlavatý, Markovič, Kostka – Matoušek. Diváci: 967.
FK Pardubice: Markovič – Kostka, Vlček, Toml, Helešic (90.+2 Koukola) – Janošek – Tischler (12. Sychra), Solil, Hlavatý, Vacek (72. Mareš) – Černý (72. Červenka). Trenér: Novotný.
FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Talovjerov, Prebsl (46. Plechatý) – Matoušek (69. Rabušic), Červ, Mara (60. Doumbia), Frýdek, Preisler (60. Mészáros) – Van Buren, Rondić (46. Kozák). Trenér: Kozel.