Výsledky
dnes 22. ledna

Blázen Neymar! Měl dostat s Juventusem červenou, když šel mstít Messiho?

Výborný fotbalista, ale občas také borec, který těžko krotí emoce a nechá se jimi strhnout. Proti Juventusu předvedl Neymar hlavně to druhé. Měl podle vás dohrát?

Neymar diskutuje s rozhodčím.
Autor: O2 Sport

Emoce pracovaly naplno. Vždyť šlo o semifinále Ligy mistrů! Nicméně všechno má mít své meze a Brazilec Neymar je podle všeho překročil.

V odvetném zápase čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Juventusem jen s velkým štěstím unikl červené kartě za ostrý zákrok na Miralema Pjaniče.

Celkem jednoznačně šlo o pomstu.

Přečtěte si také:

Liga mistrů: Messi nezářil, Juventus postup ubránil. Monako oslavuje zázračné dítě
Zázrak Mbappé má rekord Ligy mistrů! Fotka a srovnání s RONALDEM ohromily svět!
Piqué si rýpl do Realu. Sám to pak schytal za celou Barcelonu!

Co se vlastně stalo? Bosenský záložník absolvoval vzdušný souboj s Lionelem Messim, který skončil tvrdým pádem Argentince z výšky přímo na obličej. Však se také na Messiho tváři objevila tržná rána.

Neymar se rozhodl Pjaniče za takové neuctivé chování ke hvězdě potrestat a složil ho k zemi nevybíravým zákrokem, kdy jej tvrdě naremploval a ještě přidal seknutí nohou.

O tom, že šlo o odplatu a tudíž úmyslný faul se dá jen těžko pochybovat. Především proto byla žlutá karta v rukou rozhodčího vcelku mírným trestem.

Měl dostat Neymar červenou kartu za oplácení?
Nahrávání ... Nahrávání ...

Juventus každopádně Barceloně ani náznakem nepovolil podobný obrat, jaký předvedla v osmifinále s Paris St.-Germain a s přehledem si pohlídal náskok 3:0 z prvního utkání. Stal se teprve třetím týmem, který Barceloně ve dvou zápasech vyřazovací části nepovolil ani gól (po Manchesteru United v sezoně 2007/08 a Bayernu Mnichov 2012/13).

Po zápase dal Neymar znovu průchod svým emocím. Po závěrečném hvizdu nezadržel slzy a společně ho utěšovali krajan Dani Alves a Kolumbijec Juan Cuadrado.

Sledujte los semifinále Ligy mistrů na O2 TV Fotbal!

Foto: Reuters (fik)