Výsledky
dnes 26. září

Fantastická Sparta! Porazila Southampton a slaví postup v Evropské lize

Pražská Sparta postupuje už po 5 odehraných zápasech skupin Evropské ligy do play-off! Southampton porazila na Letné 1:0 gólem Costy. Ve hře o postup je díky výhře 3:0 také Liberec.

sparta
Autor: O2 Sport

Sparta začala utkání nejistě, nicméně velkou příležitost Southamptonu ze 3. minuty přežila.

Z hektického úvodu se ale rychle oklepala a už v 11. minutě ji poslal do vedení Costa! Zimbabwský obránce využil chytrého přímáku z kopačky Bořka Dočkala a nacvičeným signálem zaskočil obranu Angličanů – 1:0.

Southampton byl v první půli mnohem nebezpečnější – na střely vyhrál 8:1, držení míče bylo 74:26 % v jeho prospěch.

Jenže ve druhé půli předpokládaný drtivý tlak Angličanů nepřišel.

Byla to Sparta, která hrozila.

V 58. minutě kopala další z nadějných přímáků a obranu Southamptonu znovu zaskočila! David Lafata se ocitl úplně sám na malém vápně, ke skórování mu ale chyběly centimetry.

O několik minut později vyslal parádní střelu Lukáš Mareček, ta ale také proletěla jen o kousek vedle.

Sparta

Sparta těsný výsledek nakonec uhájila a raduje se tak nejen z postupu do vyřazovacích bojů Evropské ligy, ale také z prvního místa ve skupině. Anglický klub navíc porazila po dlouhých 33 letech!

Také Slovanu Liberec se dnes dařilo – Karabach doma smetl jasně 3:0! Do vedení poslal Slovan v úvodu zápasu Egon Vůch, v druhém poločase se pak dvěma brankami zaskvěl Rus Nikolaj Komličenko.

Slovan je tak stále ve hře o postup – k postupu však potřebuje zvítězit na hřišti PAOK Soluň a zároveň doufat v zaváhání Karabachu s Fiorentinou.

Plzeň padla na hřišti AS Řím výsledkem 1:4.

Foto: Reuters  (jz)