Výsledky
dnes 21. listopadu

Italská fraška v přímém přenosu. Proč De Rossi nechtěl na hřiště?

Italové jsou známí svými vášnivými emocemi, které projeví v takřka každém zápase. Čím vypjatější souboj, tím více bouří. Barážový zápas o postup na mistrovství světa se Švédskem byl toho zářným příkladem.

Daniele De Rossi Itálie Švédsko
Autor: O2 Sport

Již od úvodní hymny bylo vidět, jak moc pro Italy účast na světovém šampionátu znamená. Vášeň a náboj tryskaly na všechny strany a bylo jasné, že Squadra azzurra se o postup popere do posledních sil.

Italům se však vůbec nedařilo prolomit švédskou obranou hráz a trenér Giampiero Ventura se musel rozhodnout, koho pošle na trávník, aby oživil hru.

Jedním z hráčů, který se měl jít rozcvičovat, byl i záložník AS Řím Daniele De Rossi. Ten však mívá na hřišti spíše defenzivní úkoly, jeho příchod na hřiště se tak většině nezdál jako příliš dobrý nápad.

Myslel si to i sám De Rossi. A dal to také pořádně najevo!

„Proč bych měl sakra jít na hřiště já. Potřebujeme vyhrát, ne remizovat,“ křičel De Rossi na asistenta hlavního italského trenéra.

Poté ukázal na Lorenza Insigneho, čímž dal najevo, že by do hry měl jít útočně laděný fotbalista.

De Rossi tak jasně ukázal, že si více cení týmového úspěchu než vlastních minut na hřišti. Zároveň se však navenek potvrdila obrovská frustrace, která panovala v italském týmu.

Ani De Rossi, ani neapolský útočník Insigne však nakonec do hry nezasáhli. Možná i proto Švédové uhájili bezbrankovou remízu 0:0 a probojovali se na šampionát do Ruska.

Přečtěte si taky: Nejemotivnější rozhovor. Jak Buffon oplakal konec reprezentační kariéry?

De Rossi napodobil Buffona

Pro římského bojovníka to byla poslední příležitost, jak se objevit na trávníku pod italskou vlajkou. Hned po zápase totiž čtyřiatřicetiletý fotbalista ukončil svou reprezentační kariéru. Kromě něj a brankáře Gigiho Buffona oblékl reprezentační dres naposledy také Andrea Barzagli a Giorgio Chiellini.

De Rossi v slzách potvrdil svůj konec na mezinárodní scéně. „Nosil jsem tenhle dres 16 let, je smutné vědět, že nyní to bylo naposledy.“

„Daniele De Rossi – neuvěřitelná vášeň a třída. Navždy legendou Squadry azzurry!“

Odvetný zápas evropské baráže Itálie vs. Švédsko si můžete přehrát prostřednictvím O2 TV:

V úterý můžete sledovat odvetu Irsko vs. Dánsko:

Foto: reprovideo  (mal)