Výsledky
dnes 22. ledna

Komický vlastňák ze severu! Estonská spolupráce dopadla katastrofou

To, že „malá domů“ dokáže být občas pořádně zrádná, není tajemství. Jaký nejnovější přírůstek do sbírky bizarních vlastenců se objevil ve finské lize?

Neuvěřitelný vlastní gól padl ve Finsku. Foto: reprovideo
Autor: O2 Sport

Na první pohled obyčejné utkání finské ligy mezi JJK Jyväskylä a VPS Vaasa pořádně rozvířilo internetové vody. Za vše mohl komický vlastenec z dílny Markuse Jurgensona.

Estonský bek v barvách VPS zkazil rozehrávku tím nejhorším možným způsobem. Lehce ohrožený napadajícím protihráčem se totiž namísto bezpečného nákopu rozhodl vrátit míč zpět na gólmana Marka Meeritse. Jenže svému krajanovi poslal přímo otřesný míč!

Přečtěte si také:

Sparta se chystá vybrakovat Zlín! Za koho je ochotná pustit 30 milionů?
RONALDO zazdil proti Celtě Vigo nemožné! Důkaz, že i mistr tesař si může useknout ruku
PALIČKOVY trenérské postřehy: Slavia to zvládne! V Boleslavi se jí bude hrát lépe než doma

Namísto klasické přihrávky po zemi Jurgenson nepochopitelně zvolil nadýchaný centr placírkou.

Zaskočený gólman udělal pár rychlých kroků zpět ve snaze balon alespoň odhlavičkovat, nakonec jej ale pouze pomohl doťuknout do brány – v tu chvíli už se provinilec Jurgenson svíjel na hranici vápna s hlavou v dlaních. Jednogólový náskok hostů z úvodu utkání tak byl rázem pryč!

Na celou situaci ale budou hráči VPS nakonec vzpomínat s úsměvem, zápas totiž navzdory hloupému vlastenci vyhráli jasně 4:1 a po sedmi kolech finské Veikkausliigy drží druhou příčku tabulky.

Sledujte vyvrcholení české ePojisteni.cz ligy v O2 TV!

Utkání Mladá Boleslav – Slavia sledujte od 16.30 na O2 TV Fotbal!