Výsledky
dnes 22. ledna

Lvíčata na úvod Eura padla s Německem. Jakým kiksem nabídl gól soupeři Sáček?

České fotbalové reprezentaci do 21 let se nepovedl vstup do mistrovství Evropy. S Německem neproměnila své šance a nakonec prohrála 0:2.

Michal Sáček a Serge Gnabry. Foto: reprovideo
Autor: O2 Sport

S velkým očekáváním vstupovala česká Lvíčata do úvodního zápasu na mistrovství Evropy v Polsku. Na Německo ale Češi ve městě Tychy nestačili a prohráli celkem hladce 0:2. Soupeř navíc nedal penaltu.

Silní Němci si pozici budovali postupně. Jejich tlak v prvním poločase postupně narůstal a těsně před přestávkou otevřeli skóre.

Češi po standardce dvakrát nedokázali odkopnout míč do bezpečí, až se na pravé straně uvolnil Max Meyer a překonal brankáře Lukáše Zimu.

Druhou branku pak Češi naservírovali na začátku druhého pološasu soupeři sami. Konkrétně Michal Sáček. Střední záložník Sparty, který v zápase zaskakoval na místě pravého obránce za zraněného Aleše Matějů, neodhadl správně dlouhý míč, nepřesného zpracování hbitě využil Serge Gnabry a zvýšil na 2:0.

Pak přece jen favorit mírně polevil a k šancím se dostali také Češi. Trocha štěstí scházela Jakubu Janktovi, když zblokoval odkop německého brankáře Pollersbecka. Dvě obrovské pak spálil také Patrik Schick.

Češi nakonec mohli dostat ještě větší příděl, ale Zima chytil pokutový kop nařízený za ruku Jankta Selkemu.

Další utkání čeká Lvíčata ve středu proti Itálii.

Přenosy z ME U21 můžete sledovat také prostřednictvím O2 TV!

Foto: reprovideo