Výsledky
dnes 22. ledna

Nová kariéra? Fotbalová legenda Maldini se probojovala na tenisový challenger!

Legenda italského fotbalu Paolo Maldini bude hrát čtyřhru na tenisovém challengeru v Miláně. Jak si vybojoval účast a jaký je tenista?

Paolo Maldini a Stefano Landonio. Foto: irishmirror.ie
Autor: O2 Sport

Celé čtvrtstoletí zářil Paolo Maldini na zeleném trávníku v dresu AC Milán, nicméně ani na tenisových kurtech se toho nebojí.

V téměř 49 letech, které oslaví na konci června, se ve čtyřhře představí na milánském challengeru. Místenku si zajistil Maldini se svým parťákem, 45 letým bývalým profesionálem Stefanem Landoniem, vítězstvím na turnaji v Aspria Harbour Clubu.

„Protože začal hrát až před nějakými pěti nebo šesti lety, má samozřejmě určité rezervy v technice. Ale kdyby začal s tenisem dřív, kdo ví,“ nechal se slyšet Maldiniho kouč a partner pro čtyřhru.

„Má dobrý servis. Pracuje na svých volejích. Nemá žádný vysloveně speciální úder, ale zároveň ani žádnou jasnou slabinu,“ řekl Landonio pro italský server tennisitaliano.it.

Ready for the Aspria Milano ATP Challenger 🎾🎾🎾

A post shared by Paolo Maldini official (@paolomaldini) on

Přečtěte si také:

Ronaldo smazal fotku v dresu Realu! Klub už prý stanovil cenu za jeho přestup!
Berdych ohromil výměnou vyhranou i na kolenou. Jak pokořil Lopeze?
Španělský start na Euru U21? Fantastické nůžky Saúla a geniální oblouček Asensia!

Maldini jako fotbalista získal s AC Milán celkem 26 trofejí, včetně pěti triumfů v Lize mistrů a PMEZ. Odehrál také 126 zápasů za italskou reprezentaci a doma má stříbro ze světového i evropského šampionátu. Kariéru ukončil v roce 2009. Nyní pracuje jako ředitel v Miami FC.

Na O2 TV Tenis a O2 TV Sport můžete sledovat od pondělí turnaj WTA z Birminghamu, kde se představí i Petra Kvitová.

Foto: irishmirror.ie