Obludné Zlatanovo zranění! Bude zázrak, když si Ibra ještě v této sezoně zahraje!

Krutou daň za postup do semifinále Evropské ligy zaplatil Manchester United. Obrázky zranění Ibrova kolena jsou jen pro silné povahy.

Hodně draze zaplatil Manchester United za postup přes Anderlecht do semifinále Evropské ligy. Na konci normální hrací doby odvety čtvrtfinále totiž přišel o Zlatana Ibrahimoviče.

A byl by to malý zázrak, kdyby Švéd ještě zasáhl do téhle sezóny, protože to, co po dopadu provedlo jeho koleno, bylo opravdu ošklivé.

Nešlo o žádný zákeřný zákrok. Zlatan prostě jen při dopadu po vzdušném souboji s obráncem špatně došlápl.

Kolenní vazy ale dostaly pořádně zabrat. A pokud by mělo dojít k jejich vážnějšímu poškození, může to znamenat i konec jeho krátké éry na Old Trafford. Ibrovi končí po sezoně smlouva a nabízet novou 35letému fotbalistovi s takovým zraněním by byl asi pořádný risk.

Blázen Neymar! Měl dostat s Juventusem červenou, když šel mstít Messiho?
Volání fanoušků vyslyšeno! Česká liga zakročí proti simulantům! Jaký trest pro ně chystá?
Charakter RONALDO! Co všechno se dělo v šatně Realu po hattricku hvězdy s Bayernem?

Do prodloužení, do nějž zápas za stavu 1:1 dospěl, už Ibrahimoviče nahradil Anthony Martial.

United vedli nad Anderlechtem už od 10. minuty. Akci famózní přihrávkou začal Paul Pogba a dokončil perfektní ranou Henrich Mchitarjan.

Jenže ještě v první půli bylo vyrovnáno. Tielemansova tečovaná střela sice skončila na břevně, ale proti dorážce Hanniho neměl brankář Romero šanci.

V závěru zápasu si Manchester vytvořil veliký tlak, ale postupový gól mu dlouho unikal. Až na začátku druhé poloviny prodloužení se konečně prosadil Marcus Rashford.

Tři ze čtyř zápasů se prodlužovaly

Do semifinále Evropské ligy postoupila vedle Manchesteru United také Celta Vigo. Španělský klub jako jediný nepotřeboval ve čtvrtfinále prodloužení. Po domácím vítězství 3:2 nad Genkem uhájil v Belgii s týmem českého obránce Jakuba Brabce remízu 1:1.

Prodlužovat se naopak muselo v Aufschalke Areně v německém Gelsenkirchenu. Domácí Schalke smazalo proti Ajaxu Amsterdam ve druhém poločase manko 0:2 z prvního duelu. V prodloužení pak dokonce vstřelilo i třetí gól. Ačkoliv ale Ajax hrál od 80. minuty v deseti, podařilo se mu ve zbytku prodloužení přece jenom strhnout dvěma góly postup na svou stranu.

Kvarteto doplnil francouzský Olympique Lyon. Po porážce 1:2 na hřišti Besiktase Istanbul se rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu. Ten ukončil až v 8. sérii kapitán Lyonu Maxime Gonalons.