Výsledky
dnes 22. ledna

Překvapení z Francie! Videorozhodčí tam dostal stopku! Podívejte se proč?

Fotbalová Francie pozastavila činnost videorozhodčího. Důvodem jsou chyby, které se děly v Ligovém poháru. Co se vlastně stalo v zápase PSG na půdě Amiens.

Video rozhodčí ve Francii dostal stopku. Foto: reprovideo
Autor: O2 Sport

Tak dlouho trvaly nářky o větším zapojení technologií do rozhodování ve fotbalu, až se nakonec ledy přece jen prolomily a videorozhodčí i další formy pomoci pro sudí pomalu do nejpopulárnějšího sportu planety skutečně vstupují.

Nicméně to nejde zase tak hladce, jak ukazují nejnovější zprávy z Francie.

Tamní asociace od této sezóny využívá tzv. goal line technologii, která kontroluje, zda míč přešel brankovou čáru a následně dává signál rozhodčímu do hodinek.

Jenže teď dostal systém od GoalControl ve Francii stopku!

Hned ve dvou středečních zápasech čtvrtfinále Ligového poháru totiž technologie vyvolala na hřišti spíš zmatky, než aby pomohla.

V zápase Paris St.-Germain na hřišti Amiens mělo dojít hned ke dvěma chybám systému. Jednou z nich byl druhý gól PSG. Po hlavičce Adriena Rabiota se míč evidentně odrazil za brankovou čáru, než ho brankář Amiens vyškrábl zpět do hřiště.

Hodinky na ruce rozhodčího však mlčely a gól nesignalizovaly. Hlavní arbitr tak gól opravdu uznal až asi po minutě dohadů.

Ve stejném zápase pak mělo dojít ještě k další chybě. Špatné signály dávaly vibrující hodinky rozhodčímu i v dalším zápase mezi Angers a Montpellierem.

Výrobce už byl údajně upozorněn na chyby po předchozích incidentech. A nyní došla francouzské asociaci trpělivost definitivně.

„Takové chyby jsou zkrátka neakceptovatelné, zejména potom, co jsme na předchozí nedostatky upozornili,“ uvedl ředitel francouzských ligových soutěží Didier Quillot.

Úplný konec videa ve francouzských soutěžích to ale neznamená. „Na trhu jsou i jiní poskytovatelé, nejen GoalControl,“ uvedl Quillot.

V příští sezóně pak plánují ve Francii zavést asistenta rozhodčího u videa (tzv. VAR), který už funguje v několika soutěžích po Evropě, včetně české HET ligy.

Francouzskou Ligue 1 můžete pravidelně sledovat v O2 TV na Sport 1 a Sport 2.

pátek, 20.45: Štrasburk – Guingamp

sobota, 17.00: Rennes – Marseille

neděle, 21.00: Nantes – PSG

Zápasy Francouzského poháru nabízí v přímých přenosech O2 TV Fotbal!

Přečtěte si také:

Sparta přejela Boleslav v první půli! Vedoucí gól Ćiviće potvrdil videorozhodčí

Co to mělo znamenat? Neymar šokoval svět TOUTO bláznivou oslavou!

Geniální Messi: Za půlhodinu uchvátil svět dvěma góly a nadpozemskou asistencí

 

Foto: reprovideo (fik)