Výsledky
dnes 22. ledna

První posila Slavie! Obránce Pokorný definitivně opouští Montpellier

Obránce Lukáš Pokorný posílil pražskou Slavii. Člen širšího reprezentačního kádru už je s týmem na soustředění ve Španělsku!

Lukáš Pokorný. Foto: Getty Images
Autor: O2 Sport

Slavia potvrdila, že obránce Lukáš Pokorný bude její první velkou zimní posilou. Obránce už se připojil k týmu na soustředění ve Španělsku. Zaplatit by za něj sešívaní měli 800 tisíc eur, tedy okolo 20 milionů korun.

Věci nabraly spád během pátku, kdy vyšlo najevo, že Pokorný definitivně opouští francouzský Montpellier, o čemž psala přední francouzská média včetně L’Equipe a France Football. Klub měl umístit 24letého českého obránce na přestupní listinu.

O pár hodin později už bylo jasné, že Pokorný posílí kádr posledního českého mistra.

O zájmu klubu z Edenu se hovořilo už před koncem minulého roku, kdy do klubu přišli z Liberce sportovní ředitel Jan Nezmar a trenér Jindřich Trpišovský.

Právě z Liberce Pokorný v lednu 2017 do Montpellieru odešel. Během jara pak odehrál v Ligue 1 13 utkání.

Lukáš Pokorný www.mhscfoot.com

V létě však klub vyměnil trenéra a nový kouč Michel Der Zakarian se rozhodl sázet na jiné hráče. Pokorný nenastoupil ani do jediného utkání.

„O Lukáše jsme hodně stáli. Už z předchozího společného působení jsme si ověřili, že je to vhodný typ do způsobu fotbalu, který chceme praktikovat,“ řekl Nezmar pro klubový web Slavie.

„Když jsem byl teď v Edenu, dýchlo na mě, že začíná nová kapitola života. Mám z toho hezký pocit a jsem plný očekávání,“ dodal sám fotbalista, který se těší na novou výzvu.

„Jdu do klubu, který chce být úspěšný, ještě jsem v takové situaci nebyl. Vždycky jsem byl v menších týmech, ať v Liberci nebo Montpellier, tohle je pro mě nová výzva, protože být v týmu, který musí vyhrávat a má to v DNA, je pro mě něco jiného. Fakt se na to těším. Je to jedna z věcí, kvůli které tu jsem,“ uvedl.

Francouzskou Ligue 1 můžete sledovat prostřednictvím O2 TV na stanicích Sport 1 a Sport 2:

sobota, 17.00: Rennes – Marseille

neděle, 21.00: Nantes – PSG

Od února pak můžete na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal sledovat přímé přenosy z české HET ligy!

Přečtěte si také:

Další slávista do Itálie? Součka prý chce Fiorentina. Za kolik by mohl odejít?

Překvapení z Francie! Videorozhodčí tam dostal stopku! Podívejte se proč?

Geniální Messi: Za půlhodinu uchvátil svět dvěma góly a nadpozemskou asistencí

Foto: mhscfc.fr, gettyimages.com (fik)