Výsledky
dnes 21. listopadu

Rozhodčí-opilec Pilný už je zase členem FAČR. Kdo změnil „doživotí“ od Pelty?

Skandál s opilými rozhodčími při utkání české ligy z předminulé sezóny má bizarní pokračování. To je asi vážně možné jenom u nás.

Autor: O2 Sport

Na to se zkrátka nedá zapomenout. Zápas české nejvyšší fotbalové soutěže mezi Příbramí a Slavií v květnu 2016 proměnili v dokonalou grotesku opilí rozhodčí.

Kdo viděl na vlastní oči, tak „gymnastiku“ čtvrtého rozhodčího Marka Pilného a močícího brankového rozhodčího Jiřího Jecha, z paměti těžko vymaže.

Přečtěte si také:

VIDEO: Skandál v Příbrami! Rozhodčí byl opilý na šrot!

Marek Pilný

Tehdejší předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta byl rozzuřený do běla. V nadsázce dokonce poznamenal, že by oběma sudím nejraději udělil trest smrti, ale bohužel má k dispozici jen doživotí.

Výkonný výbor tedy oba hříšníky potrestal vyloučením z FAČR.

Jenže uplynulo 15 měsíci a všechno je jinak. Pelta čelí obvinění z manipulací se státními dotacemi a už není předsedou. Kormidla se po něm chopil kontroverzní místopředseda za Čechy Roman Berbr a dějí se věci. Doživotí už není „do konce života“ a „odsouzený“ Pilný, který jako sudí měl patřit právě mezi Berbrovy chráněnce, už je zase členem FAČR.

Bude zase pískat?

„Pan Pilný požádal, aby směl být znovu přijat za člena Fotbalové asociace ČR. A výkonný výbor s tím souhlasil,“ potvrdil pro aktualne.cz Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Zajímavost? Byl to ten samý výkonný výbor, který posvětil Peltovo „doživotí“, jen už ho zkrátka ovládá někdo jiný.

Řepka pak aktualne.cz ještě prozradil, že 44letý Pilný už si zažádal i o prominutí zbytku trestu zákazu pískání.

Zatím tedy 44letý Pilný stihl o víkendu nastoupit v trutnovském okresním přeboru za Poříčí. Brzy ale možná bude znovu běhat po hřišti i jako rozhodčí.

Chápete to?

O víkendu můžete na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal sledovat prestižní pražské derby Slavia – Sparta (živě v neděli od 17.30).

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Přečtěte si také:

Liga mistrů na O2 TV Sport! Repríza finále Evropské ligy i velký návrat Cristiana Ronalda!

Kletba zlomena! Messi konečně prostřelil Buffona! Jakou parádou se mu to povedlo?

Řepka promluvil v TIKI-TAKA o svém gamblerství! Jaká událost ho dostala z nejhoršího?

 

Foto: reprovideo

Takovýho trapaka zase do FAČR.. to radš skončit z celým trutnovský okresem

Ja mu to preju. On tim zil, a kvuli jedny chybe, kterou uznal a velice ji litoval, mi prijde dozivoti jako extrem.

„Pan Pilný požádal, aby směl být znovu přijat za člena Fotbalové asociace ČR. A výkonný výbor s tím souhlasil,“ potvrdil pro aktualne.cz Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.Tak kolik vám pan Pilný strčil do kapsy????Zkorumpovanáý ČMFS,to je hnus co se tu děje v té užasné demokratické republice