Výsledky
dnes 22. ledna

Stramaccioni ocenil Plzeň. Věří, že ji Sparta dokáže bodově dostihnout?

Už v neděli čeká Spartu duel se žhavým aspirantem na titul. Na Letnou dorazí Viktoria Plzeň a o vypjatou atmosféru v zápase, který přímým přenosem vysílá O2 TV Sport a O2 TV Fotbal, nebude nouze. Co řekl na tiskové konferenci kouč domácích Andrea Stramaccioni?

Andrea Stramaccioni
Autor: O2 Sport

Viktoria Plzeň půjde do utkání se Spartou s vědomím, že vyhrála všech 9 dosavadních klání, což se dosud povedlo jen právě sparťanům v roce 2011. Možná i proto je v očích fanoušků jasným favoritem. Pokud Viktoria vyhraje i na Spartě, symbolicky tak na jejím hřišti její rekord překoná. Tým okolo Pavla Vrby vyhrál nad Spartou 5 z posledních 6 ligových zápasů, minule na jaře ale na Letné prohrál 0:2.

Čím si italský trenér vysvětluje úžasnou plzeňskou bilanci v úvodu sezony?

„Začali vyhrávat a některé zápasy zvládli na poslední chvíli. Třeba s Jabloncem, trochu štěstí měli i s Olomoucí. Takové zápasy dodávají sebevědomí, sílu. Zaslouží si být první,“ řekl na adresu Viktorie kouč Andrea Stramaccioni.

Přečtěte si taky: Plzeňský Kopic před ligovým hitem na Letné: „Můžeme Spartu dorazit!“

Jeho tým na Plzeň ztrácí 12 bodů. Dovedete si sparťanský kouč představit, že se tento obrovský náskok povede do konce sezony smazat?

„V neděli odehrajeme desátý ligový zápas, což znamená, že bude za námi teprve první třetina ligy. Víme o tom, že Plzeň má za sebou skvělou sérii. My naopak za sebou takovou sérii nemáme, dělali jsme chyby. Teď ale musíme přemýšlet o neděli a ne o dalších věcech. Hrajeme doma, každý z týmů chce vyhrát teď. Koncentrace musí mířit na neděli, a ne na zbytek sezony,“ nechal se slyšet Stramaccioni.

Ital na tiskové konferenci rovněž prozradil, v jakém stavu se nachází Tomáš Rosický: „Bohužel po zápase na Dukle zůstal Tomáš týden mimo trénink s týmem, protože byl nakopnutý a léčil si lehčí zranění. Teď v pondělí se vrátil do tréninku. Bude mezi hráči, se kterými počítáme do zápasu, ale teď vám neřeknu, jestli bude na začátku na hřišti, nebo na lavičce.“

Dokáže Sparta v letošní sezoně bodově dostihnout Plzeň?
Nahrávání ... Nahrávání ...

Nenechte si ujít „souboj nesmiřitelných“ Sparta – Plzeň v neděli 15. října od 17:30 na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal!

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Přečtěte si taky: Vyhrajte FIFA 18 pro PlayStation 4 a zahrajte si za pražskou Spartu!

Foto: reprovideo  (pol)