Výsledky
dnes 23. října

Finta hokejové legendy: TAKHLE Jágr pomohl spoluhráči dohnat soupeře!

Jaromír Jágr sice při svém debutu za Calgary nebodoval, ale chytrou fintou nejspíše pomohl zabránit inkasovanému gólu. Podívejte se, jak hokejkou postrčil svého spoluhráče, aby získal potřebnou rychlost.

Jaromír Jágr Matt Bartkowski
Autor: O2 Sport

Když se v roce 1997 narodil Matthew Tkachuk, kroutil Jaromír Jágr již svoji osmou sezonu v NHL. Nyní 45letý Jágr v dresu Calgary začal 24. sezonu v prestižní lize a na ledě sekundoval 19letému Tkachukovi, který dvěma góly výrazně pomohl Flames k vítězství nad Los Angeles Kings 4:3 v prodloužení.

Jágr sice nebodoval, ale zaujal parádní fintou při bránění protiútoku soupeře. Jeden z protihráčů se dostal do úniku a legendární hokejista pomáhal hokejkou nabrat rychlost o 16 let mladšímu spoluhráči. Matt Bartkowski tak i díky přispění Jágra brejk zneškodnil:

Tenhle lišácký pohled Jágra na Bartkowskiho hovoří za vše:

A celou situací se bavili i čeští fanoušci:

Nadějná střela mířila vedle

Na ledě Jágr strávil 13:38 minuty, přičemž absolvoval 15 střídání bez střely na branku.

Podle analytiků TSN to je více, než mu chtěl trenér Glen Gulutzan původně dopřát. Dokonce mu dal prostor i v přesilovkách v elitním útoku po boku Seana Monahana či Johnnyho Gaudreaua.

Jeden Jágrův střelecký pokus zablokovala obrana domácích a další skončil mimo branky. Zápas ukončil s jedním minusovým bodem.