Výsledky
dnes 22. ledna

Kämpf dal první gól v NHL a navíc se zapsal do dějin! Zazářil i brankář Rittich

Stopu velkou jako od yettiho zanechali v nočních zápasech NHL čeští hráči. Kämpf s Ruttou dotáhli Chicago za vítězstvím. Gólman Rittich zazářil v brance Calgary!

David Kämpf. Foto: reprovideo
Autor: O2 Sport

Večer, který jen tak nezapomene, zažil především třiadvacetiletý David Kämpf. Odchovanec Chomutova se zařadil mezi elitní hráče NHL teprve na konci minulého roku, kdy byl přeřazen z farmy Rockfordu. Od té doby stihl v osmi zápasech již 3 asistence. Gól však ne a ne přijít. Až nyní!

V zápase proti rozjetému Winnipegu Jets se Kämpf prosadil již v první třetině, když šikovně tečoval střelu Connora Murphy. A stále neměl dost. Ke své premiérové trefě v NHL navíc přidal i asistencna gól krajana Jana Rutty, který se výtečně zbavil soupeře a lišáckou střelou z úhlu překonal gólmana.

Kämpfův gól se navíc vedle jeho osobní historie zapsal i do dějin Chicaga jako klubu. Jako první hráč v 92leté historii organizace vstřelil svůj premiérový gól v den svým narozenin.

„Je to mimořádné, naprosto. Nejlepší den mého života, nevím víc, co bych k tomu dodal,“ přeložil Kämpfovy pocity spoluhráč Jan Rutta v pozápasovém rozhovoru.

Chicagské duo však nebylo jediné, které se v noci na sobotu významně podílelo na úspěchu svého týmu. Šanci v brance Calgary totiž tentokrát dostal David Rittich a důvěru bohatě splatil.

Florida na něj z úctyhodných 43 střel vyzrála pouze dvakrát. Rittich tak obrovskou měrou přispěl k výhře 4:2 a zaslouženě se tak stal první hvězdou zápasu. Bravo!

Přenosy z NHL můžete pravidelně sledovat také prostřednictvím O2 TV:

Přečtěte si také:

Panarin udivil gólem jako z videohry! Co provedl nebohým obráncům Buffala?

Frk střílí hlava nehlava! Za co český snajpr v NHL sklidil kritiku?

Zbaštil to i s navijákem! Jak Barkov geniálně převezl gólmana Bobrovského?

Foto: reprovideo (mal)