Výsledky
dnes 22. ledna

Pastrňák utekl z rozhovoru, Voráček se ho zastal: Obětoval se a typičtí Češi na něj hází špínu

Čeští hokejisté se stejně znovu rozloučili s mistrovstvím světa bez medaile. Diskuze ale pokračují dál! Největší vášně budí případ Pastrňák. Co naštvalo kapitána Jakuba Voráčka?

Autor: O2 Sport

Ani tentokrát se česká reprezentace na mistrovství světa neprokousala do boje o medaile. Fanoušci si budou z letoška pamatovat hlavně fantastický obrat s Finskem, víceméně sebevědomý postup českého týmu ze skupiny, ale také matný výkon proti Rusku v zápase o vše.

Těžko pak pohledat individuální výkon, který by nějak zvlášť vyčníval.

To spíš v tom negativním smyslu – vždyť Tomáš Plekanec si během 8 zápasů nepřipsal jediný bod. I proto nejspíš po turnaji připustil, že se jednalo nejspíš o jeho poslední mistrovství kariéry. „Vůbec nelituju, že jsem přijel, nároďák je pro mě čest. Už to ale zkoušet asi nebudu, bude mi pětatřicet,“ vyjádřil se podle iSport.cz.

Přečtěte si také:

Umpire Honzy HOMOLKY: Trenérský souboj ve čtvrtfinále byl jednoznačný! Češi na 6. místo patří právem
Francouzova kouzla nestačila. Český sen končí, ve čtvrtfinále ho rozmetali Rusové
Nejodvážnější fanynka MS! Kanaďanka si namalovala vlajku na nahé tělo

Velká očekávání směřovala také k obávanému snajprovi Davidu Pastrňákovi. Ten v NHL letos nastřílel skvostných 34 branek, což ho zařadilo na desáté místo tabulky střelců společně s Patrickem Kanem!

Jenže v reprezentaci mu střelných prach došel a na mistrovství přidal jedinou branku. Stal se 7 body nejproduktivnějším českým hokejistou, přesto čelil kritice fanoušků i novinářů, že nenaplnil roli rozdílového hráče.

Po posledním vystoupení českého týmu proti Rusku Pastrňák dokonce opustil rozhovor s žurnalisty, když se ho zeptali, zda je jeho zklamání o to větší, že v klíčové chvíli nepomohl gólem.

Přečtěte si také:

Tragikomický konec Italů na MS. Tomuhle gólu se nejvíc smějí Slováci!
Měl jsi střílet! Maminka Jakuba Voráčka úžasně radí synovi z tribuny
Jágr se baví na účet slovenských hokejistů: To jsem se nasmál!

A právě kritika mladého talentu z Bostonu pořádně rozohnila kapitána Jakuba Voráčka, jenž se Pastrňáka veřejně zastal.

„Přijede v 21 letech, v NHL nemá smlouvu, navíc má podepsat novou lukrativní a každý od něj očekává, že bude dávat dva góly za zápas. Všichni na něj hází špínu, to je typicky česká povaha. Obětuje se pro národ, chce vyhrát medaili,“ nebral si vůči kritikům Pastrňáka servítky útočník Philadelphie.

Jak to vidíte vy?

Jak se díváte na kauzu Pastrňák?
Nahrávání ... Nahrávání ...

Vyvrcholení světového šampionátu v hokeji můžete sledovat v O2 TV!

Foto: Reuters, reprovideo (jz)

Jen je nechte. Kluci se snažili, bojovali, jen to prostě nešlo. Nikdo nikdy neví jak to vypadá na hřišti a nikdo se necítí tak jak v jejich kůži. Budu v naše hráče věřit stále a také jim budu i nadále držet pěsti. Hoši děkujeme 😉

Hoši hráli jste az do konce je bohužel dnešní hokej je hodně i o štestí které jsme moc neměli… Příští rok se určitě budu koukat a fandit

Myslím, že by se ten žurnalista měl malinko zamyslet předtím než položí nějakou otázku, zvlášť po takovém zápase. Pastrňák hrál skvěle a není důležité kolik gólů dal, ale kolik jich naservíroval svým spoluhráčům a jaký měl pohyb. Díky tomu pohybu byli šance které buď končili pukem v bráně a nebo jen těsně mimo.