Výsledky
dnes 26. září

Zacha zdemoloval Jágrova spoluhráče a poštval si proti sobě fanoušky. Zaslouží si trest?

Mladý český útočník Pavel Zacha v utkání proti Jágrově Floridě drsně srazil Švýcara Malgina. Jednalo se o přehnaně nebezpečný zákrok u hrazení, nebo si měl dát Malgin větší pozor?

Pavel Zacha
Autor: O2 Sport

Devatenáctiletí vrstevníci se setkali u mantinelu ve 13. minutě utkání. Český útočník Pavel ZachaNew Jersey Devils ostře dohrál švýcarského forvarda Denise Malgina, který se posléze jen velmi těžce sbíral z ledu:

Byl to od Zachy skutečně tak brutální zákrok? Možná přehnal svůj zápal pro hru, ale nutno podotknout, že 175 centimetrů měřící Švýcar je o 16 cm menší než český útočník a v době hitu byl navíc přikrčený.

Zacha při hitu ani nenadskočil, takže přízviska jako brutální, devastující, demoliční či bezohledný jsou na Twitteru dost možná přehnaná.

„Zacha si za svůj hit nezasloužil 5 minut, ale jen 2 minuty. Malgin se na něj doslova podíval, udělal krok a pak se otočil.“

Malgin už se do utkání nevrátil kvůli zranění v horní části těla s podezřením na otřes mozku.

Zacha za svůj zákrok vyfasoval pětiminutový trest, mstitel Shawn ThorntonFloridy si odseděl 2 minuty.

Konečné slovo ještě bude mít disciplinární komise NHL a Zacha by mohl dostat stopku na několik zápasů.

Zaslouží si Pavel Zacha dodatečný trest?
Nahrávání ... Nahrávání ...

Florida i přes Malginovo odstoupení ze zápasu zvítězila 3:0, ačkoliv dva góly padly až v posledních minutách do prázdné brány. Jaromír Jágr strávil na ledě necelých 19 minut, avšak nebodoval.

Prostřednictvím O2 TV můžete pravidelně sledovat přímé přenosy z NHL. V noci z úterý na středu to budou hned dva zápasy:

Přečtěte si taky: Čistý hit, nebo brutální faul? Talent Patrik Laine skončil s otřesem mozku v nemocnici

Foto: reprovideo  (tom)