Výsledky
dnes 22. ledna

Rána pro biatlonový národ! Gabriela Koukalová prý defintivně vzdala účast na olympiádě!

Zázrak se nekoná! Biatlonistka Gabriela Koukalová se na olympijských hrách v Koreji podle všeho nepředstaví.

Gabriela Koukalová. Foto: Getty Images
Autor: O2 Sport

Osmadvacetiletá biatlonová hvězda Gabriela Koukalová definitivně vzdala účast na blížících se olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu.

Informaci přinesl deník Blesk s tím, že mistryně světa z loňského roku z Hochfilzenu už dokonce od Vánoc kvůli neustále přetrvávající bolesti lýtek ani netrénuje.

Biatlonový svaz by měl informaci o neúčasti Koukalové v Koreji potvrdit v pondělí.

Už prosincová reprezentační příprava v Hochfilzenu, z níž Koukalová nakonec odjela předčasně pryč, naznačila, že s jejím startem v Pchjongčchangu to vypadá bledě. Před týdnem v Oberhofu pak šéftrenér Ondřej Rybář prohlásil: „Gábina není schopná závodit.“

Gabriela Koukalová. Foto: GETTY IMAGES

Koukalová, která v prosinci převzala prestižní ocenění Sportovec roku, má na kontě vítězství ve Světovém poháru (2016) i zlato ze sprintu z loňského MS, na posledních ZOH v Soči získala 2 stříbra. Letošní olympiáda měla být vrcholem úspěšné kariéry.

V minulosti se dokonce spekulovalo i o tom, že by právě po olympijské sezóně mohla Koukalová s biatlonem skončit. Nyní se však znovu otevírá myšlenka na účast na příštích Hrách v Pekingu v roce 2022, kdy bude Koukalové stále teprve 32 let.

Přenosy ze Světového poháru v biatlonu můžete sledovat také prostřednictvím O2 TV:

Přečtěte si také:

Biatlonisté zazářili! Stříbrného Moravce v elitní desítce doplnili Krčmář a Šlesingr

Foto: gettyimages.com (jz)