Výsledky
dnes 26. září

Umpire Honzy HOMOLKY: Trůn je volný. Karolína Plíšková musí myslet nejvýš!

Trůn volný, nová královna na obzoru! Ženský tenisový rok má za sebou první týden a z českého pohledu nabídl velmi zajímavé výsledky. Kateřina Siniaková naznačila, že může odehrát životní sezonu a Karolína Plíšková, aktuální 5. hráčka světového žebříčku, potvrdila, že patří k absolutní tenisové špičce.

Karolína Plíšková, titul Brisbane

Zatímco na mužském okruhu je vrchol takřka nedostupný a zarezervovaný a šanci na rozčeření špičky má tak maximálně vetřelec Stan Wawrinka, na ženské túře je vše otevřeno.

Angelique Kerber je fajn hráčka, bojovnice, ale má charisma světové jedničky? Může udržet loňskou sezonu či ji zopakovat?

Serena Williams je hvězda hvězd, leč její ústup z výkonnosti je nevyhnutelný. Bude se koncentrovat na velké turnaje, ale může to stačit?

Simona Halep je hráčka, která je vyrovnaná, ale podobných světových jedniček už bylo dost ne?

Jelena Janković a Caroline Wozniacki jsou prostě nevýherní typy. Agnieszka Radwańska je taková šedá myška. Asi bych jí za dlouhotrvající snahu a píli přál grandslamový titul, jenže vždy se najde někdo, kdo je aktuálně lepší. Jako třeba Marion Bartoli nebo Flavia Pennetta. Možná že svoji šanci už Polka propásla.

Pak tady máme Dominiku Cibulkovou, Johannu Kontu či Garbiñe Muguruzu. Výborné tenistky, které už jsou také ověnčeny úspěchy. Jenže pořád mi z toho tak nějak vychází, že trůn je uvolněný.

Dominika Cibulková

Nežijeme v době Martiny Navrátilové, velké Steffi či Martiny Hingis. Žijeme v době, kdy se o čtyři grandslamy může podělit kvarteto různých hráček. A myslím, že tahle situace letos nastane. Tak vyrovnaný je ženský tenis. A proto je třeba za to vzít.

Taková šance, jakou má Karolína Plíšková, čerstvá šampionka z Brisbane, se už nikdy nemusí opakovat.

Má dobrou psychiku, zlomila prokletí grandslamových turnajů a má servis jako nikdo.

Byla by škoda tuhle šanci nechat ležet. Trůn je volný!

Stane se Karolína Plíšková světovou jedničkou?
Nahrávání ... Nahrávání ...

Přečtěte si taky: Return Vojty BIDRMANA: Pálka, nebo raketa? Ashleigh Barty už má snad konečně jasno

Foto: Reuters