10.07.2024

Fotbalisty Slovácka posílila trojice Vaško, De Azevedo a Ndefe

1. FC Slovácko

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Fotbalisté Slovácka získali hned tři posily. Prvoligový klub z Uherského Hradiště přivedl rodáka z Nizozemska beka Gigliho Ndefeho, s nímž se dohodl na dvouletém kontraktu. Slovácko angažovalo také slovenského obránce Filipa Vaška a brazilského ofenzivního univerzála Dyjana Carlose de Azeveda. Oba s týmem trénovali od začátku přípravy a uspěli na testech. De Azevedo uzavřel podle klubového webu v Uherském Hradišti dvouletou smlouvu, Vaško se upsal na tři roky.

„Oba hráči nás v tréninkovém procesu přesvědčili, že mohou být pro tým přínosem. Filip Vaško v mládežnickém věku působil v Itálii a oblékal i reprezentační dres Slovenska. U Carlose de Azeveda hrál roli i fakt, že trenéři hráče znali ze svého dřívějšího působení. Věříme, že pro náš tým budou víc než jen zdravou konkurencí,“ uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

De Azevedo má s českou ligou bohaté zkušenosti. Třiatřicetiletý záložník či útočník hrával za Baník Ostrava, za který si v 145 zápasech nejvyšší soutěže připsal 22 branek a 17 asistencí. Naposledy působil ve slovenském klubu Dynamo Malženice.

Také Vaško je použitelný na více postech, v závěru minulé sezony nastupoval za Michalovce i na pozici defenzivního záložníka. Čtyřiadvacetiletý hráč se slovenským klubem v květnu v baráži udržel nejvyšší soutěž. V tamní první lize odehrál 105 duelů, v nichž dal tři branky. V minulosti působil v týmu Udine do 19 let. Dva starty si připsal za slovenskou reprezentační jednadvacítku.

Ndefe zamířil do Slovácka po konci smlouvy v Baníku Ostrava, za který v minulé sezoně zasáhl do 24 ligových zápasů. Třicetiletý krajní bek s angolským a nizozemským občanstvím hrával v Česku také za Liberec a Karvinou.

„Má bohaté zkušenosti s českou ligou, kterou hraje již pět let. Navíc může nastoupit jak na kraji obrany, tak i na pozici stopera,“ uvedl Šumulikoski na adresu hráče se 144 starty a dvěma góly v české lize.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME