16.05.2023

Inter i podruhé porazil AC Milán

Inter Milán

Fotbalisté Interu Milán postoupili po 13 letech do finále Ligy mistrů.

V semifinálové odvetě zdolali městského rivala AC 1:0 a navázali na úvodní vítězství 2:0. Derby na San Siru, domovském stadionu obou velkoklubů, rozhodl v 74. minutě kapitán Lautaro Martínez. Inter vyhrál osmé soutěžní utkání po sobě.

Svěřenci trenéra Simoneho Inzaghiho si o trofej zahrají 10. června v Istanbulu proti lepšímu z dvojice Manchester City – Real Madrid, jejichž odveta je na programu ve středu. První zápas ve Španělsku skončil 1:1.

„Odvedli jsme skvělou práci v obou zápasech. Klíčem byl tým. Mám podobnou zkušenost z mistrovství světa, když držíte spolu, hrajou se vám tyhle důležité zápasy nejlépe,“ řekl argentinský útočník Martínez v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sport.

Jinak 75 567 diváků sledovalo spíše taktickou bitvu, hráči udělali za úvodní poločas 22 faulů, což je nejvíce v tomto ročníku Ligy mistrů. Rekordem sezony je i celkový počet 37 nedovolených zákroků.

Inter Milán FC – AC Milán 1:0 (0:0).
Branka:
74. Martínez. Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages – Brisard (video, všichni Fr.). Žluté karty: Barella, Martínez – Thiaw, Tonali, Krunić, Tomori. Diváci: 75 567. První zápas: 2:0, postoupil Inter Milán.
Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella (84. Gagliardini), Calhanoglu, Mchitarjan (44. Brozović), Dimarco (66. Gosens) – Martínez (84. Correa), Džeko (66. Lukaku). Trenér: Inzaghi.
AC Milán: Maignan – Calabria, Thiaw (64. Kalulu), Tomori, Hernandez – Tonali, Krunić – Messias (77. Saelemaekers), Díaz (77. Origi), Leao – Giroud. Trenér: Pioli.