20.06.2024

Viktoria posiluje: získala rakouského brankáře a senegalského zadáka

FC Viktoria Plzeň

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Fotbalisty Plzně posílili senegalský obránce Cory Séne a rakouský brankář Florian Wiegele. Třiadvacetiletý Séne přestoupil z Lafnitzu, který je po loňském příchodu rakousko-švýcarských majitelů do Viktorie jejím partnerským klubem. Bez čtyř centimetrů dvoumetrový stoper podepsal tříletou smlouvu tak jako stejně starý Wiegele, jenž přichází z Leobenu. Západočeši to uvedli na webu.

„Jde o další díl do naší filozofie. Mladý hráč na sebe výrazně upozornil v našem partnerském klubu v Rakousku a nyní dostává příležitost, aby zabojoval o svou šanci u nás,“ řekl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář na adresu Séneho.

„Již na podzim s námi absolvoval krátký test a na několika trénincích ukázal velký potenciál, který budeme chtít nadále rozvíjet,“ přidal.

Séneho čeká premiérové angažmá v nejvyšší soutěži. Před pěti lety se přesunul ze Senegalu do Francie, kde hrál především za rezervní tým Lensu ve čtvrté lize. Za A tým nastoupil ke třem soutěžním utkáním a vyzkoušel si i půlroční hostování v Annecy ve třetí lize. V druholigovém Lafnitzu strávil jednu sezonu.

„Viktorka je velký klub a jsem nadšený, že mohu obléknout její dres. Už se těším, až naskočím do přípravy. Teď už bude jen na mně, abych se ukázal v tom nejlepším světle. Motivaci mám obrovskou,“ řekl Cory Séne.

Florian Wiegele dosud působil rovněž pouze v nižších rakouských soutěžích. V druholigovém Leobenu v minulé sezoně odchytal 16 soutěžních utkání. „Jde o mladého gólmana s vynikajícími parametry. Nyní rozšíří náš brankářský tým a věříme, že se rychle aklimatizuje v novém prostředí a bude přínosem,“ uvedl Kolář.

Plzeň získala během letní pauzy třetí a čtvrtou novou posilu. Ze Zlína přišel záložník Tom Slončík a z Hradce Králové útočník Daniel Vašulín. Západočeši rovněž dotáhli přestupy liberijského stopera Sampsona Dweha a francouzského halvbeka nebo záložníka Cheicka Souarého, kteří ve Viktorii v minulé sezoně hostovali.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME